Home / Nezařazené / Jak se postarat o čtyřnohého mazlíčka v případě alergie

Jak se postarat o čtyřnohého mazlíčka v případě alergie

Dneska si ukážeme, jak se chovat, když je váš psí kamarád alergický na včelí píchnutí. Tento nešvar se projevuje čím dál tím víc a to i v případě, že je pejsek s papíry. Často alergii objevíme, až když je pejsek starší. Přesto dokáže toto malé bodnutí způsobit pejskovi stejné trable, jako nám lidem a kolikrát i větší. Pojďme se tedy podívat, jak se o alergického pejska postarat.

První bodnutí

Když víte, že je váš mazlíček na bodnutí hmyzem náchylný, je určitě vhodné ho venku pohlídat. Naši čtyřnozí kamarádi rádi chytají vše, co létá. Takže bodnutí bývá většinou do čumáku. Je to jedna z nejhorších možností. Otok znemožní pejskovi dýchat. Poznáte to podle toho, že je pejsek unavený, na těle má otok nebo má světlejší dásně, kvůli menšímu prokrvení a funí. Vše se ale dá zvládnout! Doporučujeme mít doma léky proti alergii, když víte, že je pes alergický.  Když ale tuto situaci řešíte poprvé, zavolat veterináři byste určitě měli. Jestliže chcete pejskovi co nejrychleji pomoci, můžete mu otok jemně chladit a vypodložit mu hlavu. Telefonát veterináři je v takové situaci velmi důležitý, protože dostanete potřebné rady, jak prozatím pejskovi ulevit. Když je potřeba rychle pejskovi pomoci, může vám lékař v některých případech doporučit léky, které používají i lidé. Konkrétněji jde o Analerginy, Zyrtec, apod. Sami ale pejskovi nic nepodávejte a poraďte se nejdříve s lékařem.

Opatrnost nadevše

Když už víte, že je váš čtyřnohý parťák náchylný na bodnutí, je potřeba se mít na pozoru. Reakci nemusí způsobit pouze bodnutí od včely, ale také uštknutí hadem. Hlídejte tedy pejska a jakmile ho uvidíte poskakovat a chytat hmyz na zahradě, rychle ho zabavte něčím jiným. Když jdete pak na delší procházku, kdy budete daleko od domova, nezapomeňte k vodě pro pejska přibalit i potřebné léky předepsané od lékaře. Vždy je lepší být připravený a chránit svého chlupáče.

Autor: Terezaw