Home / Nezařazené / Obojky proti štěkání

Obojky proti štěkání

Někteří majitelé psů se potýkají s problémem štěkání. Ne však takového, které je u psů běžné, ale takového, které může být rušivým elementem během jejich nepřítomnosti v bytě, kdy je pejsek doma sám. Možným řešením se ukazuje elektronický obojek proti štěkání. Je to pomůcka, kterou používají i někteří kynologové během venkovního výcviku a má psa napomenout, v případě, když začne neoprávněně štěkat.

Aby však obojek proti štěkání fungoval a splnil tak naše očekávání, je potřeba jeho výběru věnovat náležitou pozornost.

Druhy a fungování protištěkacích obojků

Protištěkací obojek pro psy se aktivuje ve chvíli, kdy začne pes výt nebo štěkat. Většina obojků je nastavena tak, že prvním impulzem je zvukový signál, pokud nepomůže, následuje vibrace a teprve pak je vyslán elektrostatický impuls. Vzhledem k tomu, že pes je zvíře velmi učenlivé, velice brzy si vytvoří spojitost mezi štěkání a impulsem.

V současné době lze však vybírat z několika různých druhů protištěkacích obojků:

  • Sprejové – v případě štěkání dojde k postříkání psího čumáku neškodným sprejem.
  • Ultrazvukové – štěkání aktivuje ultrazvukový signál, který není psům příjemný. Nemusí však vadit každému jedinci, takže ne vždy bývá dostatečně účinný.
  • Vibrační – vibrace vznikající jako důsledek štěkání a jsou pro psa nepříjemné.
  • Zvukové – jakmile pes začne štěkat, obojek vydá zvukový signál. Pokud pes nepřestane štěkat, zvuk zesiluje. Některé druhy těchto obojků mají i další možnosti upozornění. Nejčastěji se jedná o vibrace a elektrostatické signály. Tato možnost obojku již byla zmiňována výše.
  • Elektrické – tyto druhy patří k nejvíce účinným. Pro upozornění na nechtěné chování využívají elektrostatické impulsy v několika intenzitách.

 

Obojky pro různě velké psy

V nabídce naleznete obojky pro různá psí plemena, protištěkací obojky pro malé psy i psy většího vzrůstu. Impulsy nastavíte podle velikosti plemena, vzrůstu, hmotnosti a tělesné stavbě je uzpůsobena především velikost obojku. Pro malá plemena tedy pořídíte obojky drobnější, pro velká plemena tak obojky mohutnější.